قوانین و مقررات کاردوزک

شرایط و قوانین استفاده از خدمات و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی کاردوزک


آخرین به‌روزرسانی این سند، در تیرماه ماه سال نود و هفت است و این شرایط و ضوابط برای تمامی کسانی که حساب کاربری خود را ایجاد و یا در وب سایت و یا اپلیکیشن کاردوزک به عنوان کاربر فعالیت می‌نمایند، لازم الاجرا است. کاربران موافقت خود را با این شرایط و قوانین، به وسیله انتخاب آن در هنگام ثبت نام و مطالعه آن در وب سایت یا اپلیکیشن کاردوزک، اعلام می‌نمایند. همچنین بنابراین قوانین، وظایف و مسئولیت‌های کاردوزک در قبال کاربران و اطلاعات نمایش داده شده در وب سایت و یا اپلیکیشن کاردوزک مشخص می‌گردد.

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است. 

تعاریف

- کاربر
هر مراجعه کننده به وب سایت و یا اپلیکیشن کاردوزک، به عنوان یک کاربر محسوب شده و بنابراینکه ثبت نام نموده و وارد حساب کاربری خود شده باشد یا خیر، دسترسی‌های گوناگونی نظیر جستجو در کسب و کارها، ارائه محتوا نظیر ثبت امتیاز، نظر و یا عکس برای مکان مورد نظر خود، امکان ثبت مکان جدید، درخواست مدیریت کسب و کار و مشاهده جزئیات بازدید صفحه کسب و کار خود، خواهد داشت.

- محتوا
"محتوا" به معنای متن، تصاویر و عکس‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری، داده‌های موقعیت مکانی و همه اشکال دیگر داده‌ها یا ارتباطات درونی وب سایت یا اپلیکیشن کاردوزک است. "محتوای عمومی کاربر" به معنی محتوای ارسالی و یا دریافتی، از طریق ارتباط با سایت یا اپلیکیشن کاردوزک، مانند امتیازدهی، نظردهی، ثبت تصاویر، بررسی و گزارش خطا، ثبت موقعیت مکانی، ... پیام‌ها و اطلاعاتی است که از کاربر ممکن است به صورت عمومی نمایش داده شود. "محتوای شخصی کاربر" به معنی محتوای ارسالی و یا دریافتی، از طریق ارتباط با سایت یا اپلیکیشن کاردوزک، مانند موقعیت مکانی کاربر، مشخصات کاربری نظیر پست الکترونیکی، شماره تماس و رمز ورود، جستجوهای کاربر و علایق وی، به همراه تمامی اطلاعاتی از کاربر است که و به صورت عمومی نمایش داده نشده و تنها خود کاربر به آنها دسترسی دارد و کاردوزک از آنها تنها به منظور برقراری ارتباط و یا ارائه پیشنهادات ویژه و نتایج جستجوی دقیق تر به کاربر، استفاده می‌نماید.

- کاردوزک
کاردوزک بانک اطلاعات موقعیت مکانی، شماره تماس، تصاویر، نظرها، امتیازات، رویدادها، محصولات و توضیحات دیگری مربوط به کسب و کارها و تمامی اماکن عمومی یا خصوصی در سطح کشور است که به وسیله ارتباط کاربران با آن از طریق بستر وب سایت و یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه، این اطلاعات ارائه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین کاردوزک را می‌توان یک شبکه اجتماعی مبتنی بر موقعیت مکانی کاربران آن دانست که کاربران می‌توانند با تجربیات روزمره شهری خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

کاردوزک شامل وب سایت کاردوزک به نشانی kardoozak.com و همچنین اپلیکیشن اندروید با نام kardoozak است که در تمامی مارکت‌های اپلیکیشن‌های تلفن همراه، قابل دریافت و استفاده است.

- ثبت مکان جدید
هر کاربر می‌تواند موقعیت مکانی خاصی را بر روی نقشه انتخاب و اطلاعات مکانی عمومی یا خصوصی را در آن موقعیت ثبت نماید. مکان ثبت شده مورد بررسی کاردوزک قرار خواهد گرفت و در صورت عدم رعایت قوانین محتوایی حذف خواهد شد، اما مسئولیت محتوای ارائه شده در صفحه کسب و کار، تا زمانی که کاربری مالکیت آن را بر عهده نگرفته باشد، با کاربر ایجاد کننده صفحه خواهد بود.

- صاحب یا مالک کسب و کار
کاربری که در وب سایت کاردوزک ثبت نام نموده و اطلاعات کاربری خود را به صورت کامل وارد کرده و شماره تماس آن مورد تایید می باشد، می‌تواند درخواست مالکیت یک مکان خصوصی را نموده و یا با دارا بودن معرفی نامه کتبی از سازمان مربوطه مدیریت مکانی عمومی یا سازمانی خاص را در بر عهده بگیرد، که پس از بررسی کاردوزک و در صورت صحت اطلاعات ارائه شده توسط کاربر این مالکیت به وی اهدا خواهد شد. به این ترتیب از لحظه اهدا مالکیت صفحه به کاربر درخواست کننده، مالک کسب و کار مسئولیت اصلی اطلاعات ارائه شده در صفحه کسب و کار منتصب به خود را خواهد داشت.

- فعالیت های کاربر
اعلام حضور کاربر در مکانی خاص تحت عنوان " من اینجا هستم"، ثبت نظر و عکس، دنبال کردن فعالیت‌هایکاربران دیگر در کاردوزک، ثبت مکان جدید و گزارش خطا را فعالیت‌های کاربر می‌گوییم که تنها توسط خود کاربر و با ورود به حساب کاربری وی قابل انجام خواهد بود.

 

قوانین و مقررات محتوا

هرگونه استفاده از محتوا تنها با اجازه کاردوزک امکان پذیر است و در صورت اجازه ارائه محتوا در قالب‌های گوناگون و یا به صورت نقل قول، ذکر منبع الزامی است. کاردوزک در رابطه با صحت و موضوع هرگونه محتوایی که کاربران ایجاد کرده و به اشتراک میگذارند، هیچگونه مسئولیتی ندارد. کاردوزک از تمامی محتواهایی که از کاربر دریافت نموده و در اختیار دارد، تنها در راستای ارائه پیشنهادها و خدمات بهتر به کاربر، استفاده می نماید. کشف، پیاده‌سازی، مهندسی معکوس و یا هر اقدام دیگری برای استخراج هر نوع کد، ایده و یا الگوریتم از هر بخشی از کاردوزک ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. مسئولیت نحوه دسترسی و استفاده از محتوای کاردوزک با کاربر است.

قوانین و مقررات مالک کسب و کار

کاربری که پیش از دیگران تقاضای مالکیت یک کسب و کار را نموده باشد و صحت اطلاعات وی مورد تایید قرار گرفته باشد، مالک کسب و کار بوده و مسئولیت تمامی محتوای مربوط به کسب و کار با وی است و کاردوزک هیچگونه مسئولیتی در قبال درستی و یا نادرستی اطلاعات ثبت شده ندارد. در صورتی که فردی ادعای مالکیت کسب و کاری را دارد که پیش از این کاربر دیگری مالکیت آن را بر عهده گرفته است، تنها می تواند گزارش خطا نماید تا بررسی های لازم در جهت تصحیح مالکیت کسب و کار صورت گیرد. کاردوزک مختار است که در صورت عدم رعایت قوانین، صحت محتوا و هرگونه شکایت قانونی از صفحه کسب و کار، آن صفحه را حذف یا اصلاح نماید.

قوانین و مقررات تبلیغات

کاردوزک بستر تبلیغات و معرفی کسب وکارهای گوناگون را به مخاطبان هدف، فراهم کرده است و با ثبت قراردادهای تبلیغاتی، این خدمات را به کسب وکارها ارائه می‌نماید. با این حال، از آنجا که رسالت اصلی کاردوزک معرفی بهترین‌ها به مخاطبان است، برخی کسب و کارها بدون آنکه هزینه و قراردادی جهت تبلیغات، با کاردوزک به امضاء رسانده باشند، در کاردوزک به صورت ویژه معرفی می‌شوند و این حق برای کاردوزک محفوظ است و کسب و کارهای طرف قرارداد نمی‌توانند دخالتی در این زمینه نمایند.

- قوانین و مقررات ارسال و دریافت پیام­ها

در اپلیکیشن کاردوزک هرکاربر در بخش پیام­ها می­تواند آخرین پیام­ها و اعلان­های ارسالی از سمت کاردوزک را دریافت و مشاهده نماید. همچنین کاربران می‌تواند با مراجعه به بخش تنظیمات پیام­ها در حساب کاربری اقدام به تغییر تنظیمات ویژه دریافت نوتیفیکیشن و پیام‌هایی مانند دنبال­کننده جدید، دخل و خرج جیب و یا فعالیت جدید در پیاده­رو ، نمایند.

 

سیاست و قوانین حفظ حریم خصوصی در کاردوزک

به طور کل سیاست حفظ حریم خصوصی در کاردوزک به منظور ارائه خدمات بهتر به مخاطبان اپلیکیشن کاردوزک تنظیم و پیداده‌سازی شده است. از آنجا که مخاطبان کاردوزک به صورت آنلاین از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند و برخی اطلاعات شخصی خود نظیر شماره تماس، نام و نام خانوادگی و برخی دسترسی‌های تلفن‌همراه خود را به منظور شناسایی حساب‌های کاربری و ارائه پیشنهادهای بهتر از طرف کاردوزک، در اپلیکیشن وارد می‌کنند، نیاز است درک روشنی از چگونگی جمع آوری، استفاده و محافظت از این اطلاعات را داشته باشند. لطفا برای آگاهی از سیاست‌های کلی کاردوزک در حفظ حریم خصوصی کاربران این اپلیکیشن، این توضیحات را به دقت مطالعه بفرمایید.

- چه اطلاعاتی از کاربران وب سایت و یا اپلیکیشن کاردوزک جمع آوری می‌شود؟

تنها هنگام ثبت نام و تکمیل پروفایل در کاردوزک از کاربر خواسته می‌شود که نام، آدرس پست الکترونیک، منطقه محل سکونت، شماره تلفن، علاقه مندی‌ها، تاریخ تولد و یا سایر جزئیاتی که برای ارائه خدمات بهتر از طرف کاردوزک به کاربر مورد نیاز است، وارد کند.

- چه اطلاعات و دسترسی‌هایی از تلفن‌همراه کاربر در اختیار اپلیکیشن کاردوزک قرار می‌گیرد؟

هنگامی که کاربر از اپلیکیشن کاردوزک استفاده می‌کند، ممکن است از او خواسته شود اجازه دسترسی به موقعیت مکانی او را به اپلیکیشن بدهد تا کاردوزک بتواند بر اساس موقعیت مکانی کاربر نتایج جستجو و پیشنهادهای مورد نظر را به او ارائه نماید. همچنین در مواردی اجازه دسترسی به گالری تصاویر، دوربین تلفن همراه، اطلاعات شبکه، ورژن سیستم عامل تلفن همراه، شناسه یکتای سخت‌افزاری آن وحافظه تلفن همراه از کاربر گرفته می‌شود. کاردوزک ممکن است برای تعیین مکان کاربر از اطلاعات IP و GPS تلفن همراه کاربر استفاده کند.

کاردوزک از اطلاعات جمع‌آوری شده به چه منظور و چگونه استفاده می‌کند؟

- کاردوزک از اطلاعات دریافت شده از کاربر برای ارائه نتایج جستجو اختصاصی و هوشمند، راه‌کارهای بازاریابی برای صاحبان کسب و کارها، اشتراک خبرنامه و پیشنهادهای ویژه به کاربران کاردوزک استفاده می‌کند. جنبه‌های مختلف استفاده از این اطلاعات به شرح زیر است:

شخصی سازی تجربیات کاربر در اپلیکیشن و امکان ارائه محتوا، محصولات و خدمات بر اساس علایق کاربر
ارائه نتایج بهتر و دقیق‌تر بر اساس نیاز کاربر در استفاده از ویژگی‌های گوناگون اپلیکیشن
پیاده‌سازی و ارائه راه‌کارهای بازاریابی، نظرسنجی، مسابقه و ویژگی‌های دیگر
دریافت تجربیات، نظرات و امتیازات کاربران به اماکن مختلف شهری و خدمات و محصولات آنها
پیگیری و پیوستگی در ارتباط با کاربران از طریق پست الکترونیک، پیامک و اعلان‌ها
شخصی سازی پروفایل کاربر با استفاده از تصاویر شخصی و اطلاعات مکانی
ثبت تصاویر و ویدئو‌های گوناگون از اماکن مختلف شهری توسط کاربر
کاردوزک چگونه از اطلاعات شما محافظت می‌کند؟
کاردوزک به طور منظم برای یافتن و ترمیم حفره‌های امنیتی و بخش‌های آسیب‌پذیر اپلیکیشن در حال بررسی و به‌روز رسانی ویژگی‌های امنیتی خود است. اطلاعات شخصی کاربران در کاردوزک در پشت شبکه‌های امن اطلاعاتی و تنها با اجازه دسترسی تعداد محدودی افراد مورد تایید جهت بررسی اطلاعات، ذخیره شده است. علاوه‌ بر این، ارتباطات و انتقال اطلاعات در کاردوزک بر بستر سوکت‌های امن رمزگذاری شده SSL صورت می‌گیرد. کاردوزک اقدامات امنیتی گوناگونی را در هنگام ثبت نام، ورود به حساب کاربری و دسترسی کاربر به اطلاعات خود، برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران، پیاده‌سازی کرده است.

کوکی - Cookies

اپلیکیشن کاردوزک از کوکی استفاده کرده و مقدار بسیار کوچکی از اطلاعات را بر روی تلفن همراه کاربر ذخیره می‌کند. کوکی‌ها شامل اطلاعات شخصی کاربر نیستند و تنها برای ردیابی نحوه استفاده کاربر از اپلیکیشن، ویژگی‌های پرکاربرد او و یا بخش‌های مورد علاقه‌اش استفاده می‌شوند. به وسیله کوکی‌ها کاردوزک قابلیت شخصی سازی محتوا را برای کاربران مختلف خواهد داشت. در اپلیکیشن کاردوزک، کاربر توانایی غیرفعال کردن و یا حذف کوکی‌ها را به وسیله تنظیمات تلفن همراه خود دارد. با این وجود کاربر با غیرفعال کردن کوکی، امکان استفاده از برخی ویژگی‌های اپلیکیشن کاردوزک را نخواهد داشت.

ارتباط با اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های دیگر و اشتراک گذاری اطلاعات با آنها کاردوزک هیچگونه از اطلاعات کاربران خود را به هیچ نحوی در اختیار اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های دیگر قرار نمی‌دهد و تمامی ارتباطات موجود با هر اپلیکیشن دیگر، بدون انتقال اطلاعات کاربری خواهد بود.

هرکاربر در اپلیکیشن کاردوزک یک صفحه شخصی با عنوان صفحه من دارد که متعلق به خود او است و اطلاعاتی مانند عکس حساب کاربری، لیست کاربران دنبال کننده و دنبال شونده، نشان‌های دریافتی از کاردوزک، فعالیت‌ها، رویدادهای مورد علاقه و نام و اطلاعات مربوط به معرفی خود کاربر را به سایر کاربران نمایش می‌دهد.کاربران کاردوزک می­توانند با استفاده از تنظمیات حساب کاربری خود اقدام به خصوصی‌سازی صفحه مربوط به خود کنند.